Boženka a Ciko na výcvikovém minitáboře…nejen jezevčíkovském:-)

Tak si představte, kamarádi jezevčíci, že mojí paničce nestačil letní výcvikový tábor jezevčounů na začátku července, ona se rozhodla, že pojedeme ještě na jeden tábor v září ! ! No to jsem tedy koukala. . . . ale opravdu jsme jeli:-). V neděli 4. září panička nabalila naše táborové miniautíčko, naložila mě a Cika a vyrazili jsme směr jižní Čechy – kemp Zelený háj. Šéfa harému Cika jsme s sebou brali jednak proto, aby okusil táborový život a jednak, aby se nezbláznil z „ háravek“ doma:-)…řekla bych, že druhý důvod byl pro paničku závažnější. . . .
V neděli odpoledne jsme dorazili do kempu, ubytovali jsme se, večer za námi dojela „ šéfka“ tábora Dana Hájková a nastínila program na celý týden. Výcvikový tábor byl zaměřen na nácvik pro barvářské zkoušky honičů a zúčastnili se ho jen ti, kdo v červenci složili barvářské zkoušky a trošku už věděli „ co a jak“:-). Výjimkou byl jeden“ trošku přerostlejší jezevčík“ a to stafordšírská bullteriérka Chili se svým vůdcem Rudou – ale ti zase už za sebou mají spoustu jiných zkoušek, tak určitě taky žádnými nováčky nebyli. . . ba naopak, oba byli příjemným zpestřením táborového života. Když panička poprvé poslala domů fotku, kde jsme na fotce s bulleteriérkou Chili, tak páneček hned volal, prej ať nás panička hlídá, ať nás ten černý pes nesežere:-)…chi,chi…ze začátku to ale spíš vypadalo, že jezevčouni sežerou Chili:-). . . ona ale byla tak hodná, že se nám jí sželeo a nechali jsme ji naživu:-).
Ale zpět k výcviku. . . celý týden mě panička drezúrovala a honila a musela jsem poslouchat:-). Opakovali jsme disciplínu vodění na řemeni, trošku nové bylo odložení – protože oproti barvářským zkouškám bylo s výstřelem a 10 minutové. . . a panička se navíc rozhodla, že budu odložená na volno – jsem holka šikovná, ne?? Nová pro mě byla i šlapaná stopa / na barvářských zkouškách kapaná/, ale byla jsem na této disciplíně tak šikovná, že jsem ji šla jen 2x tréninkově, a potřetí už naostro na zkouškách. Terén byl výrazně kopcovitý, já jsem běhala po stopě jako laňka, zato panička za mnou funěla sotva dech popadajíc. . . . když makat, tak makat. . .a všichni :-). Úplně novou disciplínou pro nás všechny bylo chování u kusu střelené zvěře, to nám ze začátku dělalo trochu problém, protože se střelenou zvěří se spousta z nás jezevčíků setkala poprvé. Ale nakonec jsme to taky nějak zvládli:-).
Ciko se mnou absolvoval výcvik částečně jako garde, částečně si některé disciplíny vyzkoušel . . . chi,chi. . odložení u něj ale panička neriskla, aby se prý na ni nenaštval. . . no stejně má nějaká privilegia oproti nám holkám, no holt je to chlap:-). Musím ale čestně uznat, že chování u kusu střelené zvěře zvládal daleko bravurněji než já. . . já ale zase byla pilná a snažila jsem se:-). Uprostřed týdne si Ciko vyzkoušel po delší době i norování na lišku a tady musím říct – klobouk dolů- tomu to ale šlo. . .to mě tedy , přátelé, liška zatím moc nezajímá. . .prý to možná někdy přijde. . .no to jsem zvědavá:-). . .leda by tam místo lišky dali bullteriérku Chili:-). . .to bych štěkala, až by se hory zelenaly. . .
Takže jsme celý týden trénovali, do toho jsme chodili po lese, sbírali houby, jezdili po výletech, večer seděli u táboráku a povídali. Počasí nám krásně vyšlo, ani jsme to nečekali. V sobotu jsme se byli podívat na tzv. „ psy vysokoškoláky“ - na memoriál Josefa Kobzy, což je jedna z vrcholných soutěží ohařů. Panička zkonstatovala, že to bylo moc pěkné. Prý se možná taky k nějaké soutěži doškrábeme:-), ale zatím jsme prý na základní škole a do vysoké daleko:-).
V neděli 12. září na závěr táborového pobytu se konaly barvářské zkoušky honičů, kterých se zúčastnilo 18 psů – jezevčíci, Chili a dva křepeláci. No řeknu Vám, ráno na nástupu v ranní mlze jsem měla srdíčko až v krku, protože jsem věděla, že na mě panička spoléhá. Tak jsem zkoncentrovala všechny svoje síly. . . . a výsledek? ? Vodění na řemeni - 4, odložení na volno – 4, šlapaná stopa – 4, chování u kusu - 3, poslušnost – 4 – celkový počet 226 bodů – I. cena! Panička mě opusinkovala od hlavy až k patě jakou měla radost :-). A tak rychle za Cikinem, který hlídal penzion a snažil se mezitím projít zavřenými dveřmi :-), absolvovat závěrečný nástup a vyhlášení výsledků. Poděkování rozhodčím a zejména Daně Hájkové za prima strávený týden v jižních Čechách, sbalit věci a hurá domů za smečkou a pánečkem! No ale tuším správně, že to nebyl můj tábor poslední,stejně tak zřejmě i zkouška. . . panička zjistila, že umím poslouchat, což je prý moje velké plus. . .
Takže jsem Vám vyštěkala všechny táborové novinky a příště zase ahoj!
Vaše zpravodajka - dlouhosrstá trpasličí jezevčice Božka /Nadine Anamsunamon/
P.s. – spoustu krásných fotek nejen z tábora nadete na stránkách http://fotoarchiv.rajce.idnes.cz/ - aneb Chili a její páneček skvělý fotograf:-)

Stafordšírská bullteriérka Chili a naše Boženka pod bedlou
Boženka v detailu:-)
Ciko a Boženka na táborovém špalku. . .
Boženka po nocích studovala zkušební řád a usínala s ním v tlapce. . .
Fantastický štrúdl od p. Brzákové - tak po něm se jenom zaprášilo:-))
Ciko hlídá paniččiny úlovky. . .
Boženka nacvičovala odložení na volno opravdu poctivě
. . a Ciko dělal příšný dozor. . .
Boženka a Ciko stačily i zapózovat pro fotografa Rudu
. . .a myslím, že tohle je bez komentáře:-). . skvělí aktéři a skvělý fotograf
Boženka nacvičuje chování u kusu střelené zvěře
A nervozita narůstá. . .ranní nástup před zkouškami. . .
Sbor rozhdočích
A tady už vesele všichni po zkouškách - závěrečné foto
Minidlouháni a Chili
Všichni minidlouháni