Stoupův blog


Capka: Deniska do třetice. . .
(21.04.2010)

Moc ráda poslouchám , když mi panička čte zprávy, které chodí o mých dětech. . . ovšem zprávy, které chodí z Mohelnice . . . tak ty nemají chybku, o ty se prostě s Vámi musím podělit:

"Deniska dnes absolvovala svoje první Velikonoce a je z nich hrozně unavená a vyvalená. Dostala totiž taky našleháno. Hned ráno se přihrnula horda sousedů a prý je to taky ženská, tak dostane taky. Jen prý to máme rozdělené úměrně tělesné váze. Deniska z toho byla tak překvapená, že zapomněla štěkat a taky utéct do bezpečí. Jen chudinka stála se staženým ocáskem a koukala na mě. Schytaly jsme to obě současně. Poprvé v životě dostala proutky. Ještě že netuší, že se to bude každý rok opakovat. Pak jsem jí to vynahrazovala mlsáním.
Máme taky první kolektivní zkušenosti. Ve středu jsme byly s kolegyní na pochodovém cvičení a děti si doslova vydržkovaly Denisku s sebou. Odpochodovala si asi 5 km, opékala buřtíky, taky je posvačila, protože všichni jí dali alespoň 1 kousek. Děti si ji vedly samy, já jsem za celou cestu neměla vodítko v ruce. A na louce jsme ji pustili na volno.
V batohu jsem jí hezky nesla granule (ty jsem si mohla sežrat sama), misku, láhev s vodou, ručník. Po příchodu zpátky následovalo koupání bříška a pacek pod dohledem celé třídy, vytření a uložení do pelíšku. Jen jsme si s kolegyní říkaly, že tak hodné kluky jsme už dlouho nezažily. Co nedokáží 2 učitelky, hravě dokáže jedna malá jezevčice. Krásné bylo, jak o ni kluci starostlivě pečovali. Aby se neuhnala, nechodila do bahna, moc blízko k ohni, aby neměla hlad, žízeň. No prostě nadstandard. A to máme 11 kluků, katastrofální kombinaci 5. + 9. třída, kteří by se jinak sežrali a rvou se jako koně. Deniska byla nadmíru spokojená, přátelská ke všem, poslušná, hravá. No prostě poklad. Výsledek – naprostá spokojenost všech tří stran.
Další novinkou je seznamování se sousedy. Celou zimu nebyl na okolních zahrádkách nikdo venku, zato teď tam začíná být přelidněno. A protože Deniska na to nebyla zvyklá a je velice dobrá hlídačka, na každého štěká. Chce být pořád venku a nic jí neujde. A tak štěká a štěká. Pak přijde večer domů, lehne a ani nejí. Granulky nám zůstávají. Jenže už víme proč. Soused vpravo ji láká na kolečko kabanosu, soused dole na kolečko suchého salámu a sousedka s dcerou v rohu na Šmakosky. A tak se Deninka seznamuje se sousedy. Už na ně neštěká. Vlastně na chlapy ne. Na ženské pořád. Ty totiž nedávají masenko. A tak máme puberťačku jezevčici, která už v 6 měsících lítá za chlapama a večer jí doma nejedou granulky. Dnes už jí to páneček domluvil a bude omezení jídelníčku. Kdyby totiž každý den obešla plot kolem dokola, byla by přecpaná uzeninami (dostává naštěstí jen 1 kolečko – ještě, že mají sousedi rozum).
Už taky začínáme dělat na zahradě a už dnes je jasné, že Deniska bude velká zahradnice. Stěhuje květináče s kytičkami, okopává záhony, chodí kontrolovat do skleníku, sklízí jahody (jahodové listí je přece léčivé, ne?). Sousedé se mě ptají, co budu letos pěstovat na zahrádce. Odpověď je jednoznačná – jezevčíka! Až vykvete, pošleme foto. "
Pozdravujte celou smečku a mějte se krásně jarně. Zdraví mohelničáci s Deniskou

No posuďte. . .není ta moje dcera kouzelná? . . nebo že by byla po taťkovi Cikovi? No, uvidíme. Jinak štafetu předávám ve smečce dále, jistě se do Stoupova blogu rádi zapojí i ostatní členové naší smečky a vyštěkají Vám nějaké naše novinky.
tak zatím pa Vaše Capka